שינוי המוני של נתונים ע"י הפעלת מאקרו רקורסיבי

תוכן עניינים

מאקרו ב "פריוריטי זום" ופריוריטי הוא הקלטה של פעולות משתמש. ניתן להריץ את ההקלטה כדי לבצע סדרה של פעולות בצורה אוטומטית. המאקרו משמש בדרך כלל בהקמת מערכת ליצירת הגדרות המוניות או בטיוב נתונים במערכת לאחר ההפעלה.

מאקרו רקורסיבי הוא מאקרו שמפעיל את עצמו וכך חוזר על סדרת הפעולות שהוקלטה פעם אחר פעם באופן אוטומטי.

הגדרות התחלתיות:

במסך קבועי מערכת "מנהל מערכת > תחזוקת מערכת > קבועי מערכת" יש לעדכן את ערך הקבוע RECURSIVEMACRO – הפעלת מאקרו רקורסיבי, זהו מספר הריצות של המאקרו עד שייעצר. ברירת המחדל היא 50, מומלץ להשאיר ברירת מחדל זו.

בהסבר על בניית מאקרו רקורסיבי נשתמש בדוגמא של מאקרו המעתיק את הערך העליון מהרשומה שלמעלה, או בקיצור, מאקרו 10F. ע"י שימוש במקש 10F ניתן להעתיק ערך לשדה מאותו שדה ברשומה מעל. המאקרו הרקורסיבי שלנו יעתיק את הערך לכל הרשומות הנמצאות במסך. נשתמש בו לשינוי של תנאי תשלום ללקוחות לשוטף 60.

בניית המאקרו:

היכנסו למסך הגדרות כספים ללקוחות (כספים > תחזוקת כספים > הגדרות כספים > הגדרות נתוני כספים) הציגו את הגדרות הכספים של כל הלקוחות במסך.

עברו לתצוגה טבלאית בעזרת 4F. עמדו על השדה קוד תנאי תשלום, בחרו בש60 ורדו לרשומה השנייה במסך באמצעות חץ למטה במקלדת. לחצו בתפריט העליון במסך על מאקרו ובחרו תחילת הקלטה. הקלידו את שם המאקרו, למשל, "העתקה מלמעלה".

לחצו על 10F ורדו בעזרת חץ למטה לשורה הבאה(השלישית). לחצו בתפריט העליון על מאקרו בחרו ב רשימת מאקרו , בחרו בשם המאקרו שאתם מקליטים, במקרה שלנו "העתקה מלמעלה" ולחצו על הפעלה. לחצו שוב על מאקרו בתפריט העליון ובחרו ב סיום הקלטה.

הפעלת המאקרו הרקורסיבי:

המאקרו שבנינו בדוגמא יכול לשמש אותנו בכל מסך במערכת. (ראו פתרון בעיות נפוצות לגבי טיפול בהודעות אזהרה ושגיאה במסכים שונים) להפעלה בהגדרות כספים ללקוחות, ודאו שכל הלקוחות להם אתם מעוניינים לשנות את תנאי התשלום מופיעים במסך.

שנו את תנאי התשלום ללקוח הראשון ורדו בעזרת חץ המקלדת לתנאי התשלום של הלקוח הבא. לחצו על מאקרו, בחרו רשימת מאקרו ומהרשימה בחרו במאקרו שהקלטתם (העתקה מלמעלה) ולחצו על הפעלה. המערכת תריץ את המאקרו מספר פעמים שייקבע לפי ערך הקבוע שהגדרנו בהגדרות ההתחלתיות.

יש לנסות תחילה הרצות מאקרו רקורסיבי על מספר מצומצם של רשומות כדי למנוע שגיאות\מחיקות מיותרות באלפי רשומות!   

פתרון בעיות נפוצות:

  • הפעלת מאקרו במסך בו מתקבלות הודעות אזהרה\שגיאה: כדי שלא תמצאו את עצמכם לוחצים 50 פעם ENTER לאישור הודעת אזהרה או אפילו יותר, בהפעלת מאקרו רקורסיבי במסכים שונים יש להקפיד ולבדוק אם המאקרו יעורר הודכות אזהרה\שגיאה בעזרת ביצוע הפעולה בפעם הראשונה בצורה ידנית.
  • מאקרו רץ פעם אחת ומפסיק: בדרך כלל קורה כאשר מקליטים מאקרו במסך אחד ומשתמשים בו במסך אחר. הגורם לכך הוא בדרך כלל הודעת שגיאה או אזהרה שהמאקרו מפעיל במסך. 

0 / 5. 0

צרו קשר
ונחזור אליכם במהרה
מאמרים נוספים
פתיחת קריאת שירות
דילוג לתוכן